Монтаж теплових насосів

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

Ціни на послуги

Найменування виконуваних робіт Ціна, грн
Підбір обладнання безкоштовно
Консультація менеджера безкоштовно
Виїзд в межах міста безкоштовно
Виїзд за межі міста за 1 км в обидві сторони (понад 10 км від м. Львів) 3 грн/ км

Тепловий насос це сучасний багато функціональний пристрій за допомогою якого можна отримати теплову енергію для опалення приміщень та/або для нагріву води (з використаням бойлера непрямого нагріву). Теплові насоси працюють на електричній енергії. Джерелом енергії для теплового насоса є повітря, вода та ґрунт. Тепловий насос можна підключити в існуючу систему опалення.

Наша компанія вже здійснила понад десяток установок теплових насосів і готова запропонувати Вам підбір та монтаж обладнання висококласними фахівцями, що мають величезний досвід в монтажі теплових насосів.

Розрахунок теплового насоса для системи опалення – найважливіший етап, який здійснюється перед монтажем. Від правильного розрахунку і проекту буде залежати вся робота майбутньої системи і на пряму впливає на ефективність і термін служби системи.

 

Чи варто встановлювати тепловий насос і що таке *СОР ?

Коли ми стаємо щасливими власниками житла, ми в першу чергу починаємо думати, як це житло опалювати в холодний період року. До будь якої будівлі, де мешкають люди ми завжди підводимо електрику, а от щодо підключення газу завжди виникає питання (затрати на розробку проекту, проведення робіт, транспортування газу, незалежно від того використовуєте ви його чи ні, і т.п.). Тому пропоную розглянути, як приклад, житло 70 м.кв. в якому я проживаю. Я знаю всі переваги та недоліки різних систем опалення, то в своєму помешканні зробив опалення “тепла підлога”. Це універсальна, низькотемпературна, сучасна система опалення до якої можна використовувати різні джерела тепла не змінюючи саму систему. В даному житлі зараз стоїть звичайний газовий котел і в січні 2021 р. на опалення було витрачено 150 м.куб. газу. Заходимо в інтернет і знаходимо, що калорійність газу, встановлена ГОСТ 5542-87 – повинна бути не нижче 7600 ккал/м3. Отже ці дані й візьмемо для подальших розрахунків. Загальна кількість тепла на опалення за січень склала 150*7600=1 140 000 ккал. Отже, при згоранні 150 м3 газу ми отримали 1 140 000 ккал тепла, частину якого ми втратили через димохід і на нагрів повітря в камері згорання котла. ККД звичайних газових котлів в середньому становить 95%, тому реальна кількість тепла, яке витратилося на опалення складає 1 140 000*0,95 = 1 060 200 ккал. Для зручності порівняння переведемо наше тепло в кіловати. 1 Ккал / год = 0.001163 кВт. 1 060 200*0,001163=1 233 кВт. Тепер можемо порівняти місячне споживання енергоносіїв різними джерелами тепла.

Газовий котел Електрокотел Тепловий насос (*СОР=3)
  150 м3 * 6,99 грн/м3 + 193              грн транспортування газу              = 1241,5 грн/місяць 1233 кВт розіб’ємо на 2 тарифи, на день припадає 2/3 частини, на ніч 1/3 частина з відповідними тарифами.

по денному тарифу

1233 /3*2*1,68грн/кВт=1381 грн

по нічному тарифу 

1233/3*1*0,84грн/кВт= 345 грн. 

Разом

1381+345= 1726 грн/місяць

тепловий насос візьме електроенергії втричі,  а то і менше, ніж електрокотел, тому 1726 / 3= 575 грн/місяць

* СОР –  коефіцієнт який показує скільки теплової енергії генерує тепловий насос при споживанні 1 кВт*год електроенергії. СОР є основним параметром для теплового насосу, чим вищий СОР тим економічніший та ефективніший тепловий насос. Ефективність  теплових насосів (повтрі/вода) залежить від зовнішньої температури повітря.

З наших розрахунків ми бачимо, що найдорожче опалення обходиться електрокотлом, найдешевше – тепловим насосом. Хтось скаже, що теплові насоси занадто дорогі, я згоден, але спочатку дізнайтеся скільки буде коштувати вам підведення газу та оформлення всіх дозвільних документів з затвердженням проекту. Я думаю, за ті кошти можна придбати тепловий насос і щомісячно економити вдвічі від вартості опалення газом. А якщо грамотно все підлючити і використовувати тепловий насос не тільки на опалення, а й на нагрів води, то різниця буде ще більша, не на користь газу, особливо в літній період, коли СОР = 6 і відповідно електроенергії візьме в 6 разів менше. В сучасних реаліях, коли тариф на електроопалення в Україні відмінили, вибір очевидний, але обирати вам. Якщо вас цікавить консультація та професійний монтаж, звертайтеся до нас за тел. +38 068 600 10 20

 

Основні етапи розрахунку (підбору) теплових насосів:

 1. Розрахунок тепловтрат (тепловий розрахунок)
 2. Підбір теплового насоса по тепловій та електричній потужності
 3. Специфікація і комплектація обладнання виходячи з потреб замовника (опалення, охолодження, теплі підлоги, сонячний колектор, басейн)
 4. Розрахунок споживаної електроенергії і очікуваної економії за рахунок використання теплового насоса
 5. Виконання графічної частини

Етапи установки теплових насосів:

 1. Підготовчі роботи. Розмітка ділянки під буріння свердловин, розмітка місця встановлення зовнішнього блоку. 
 2. Буріння свердловин і завантаження геотермального зонда, або видалення ґрунту і укладання труб зовнішнього контуру (для ґрунтового теплового насосу).
 3. Розкладка труб і обв’язка розподільного колектора / колодязя 
 4. Заправка теплоносієм зовнішнього блоку 
 5. Обв”язка теплового насоса та електромонтажні роботи
 6. Монтаж системи опалення (теплі підлоги, радіатори, водопостачання -ХВП, ГВП)
 7. Пусконалагоджувальні роботи та перевірка обладнання.

Ціна установки теплового насоса під ключ

Вартість монтажу теплового насоса індивідуальна для кожного об’єкта і залежить від ряду факторів, таких як:

 • Регіон знаходження об’єкта де буде відбуватися монтаж теплового насоса (кліматична зона)
 • Особливості ґрунту
 • Близькість грунтових вод
 • Глибини можливого буріння під установку теплового насоса
 • Типу теплового насоса (геотермальний, повітряний)
 • Особливості дому та необхідного рівня комфорту і автоматики

Всі ці фактори суттєво позначаються на вартості монтажу теплового насоса і самого обладнання

Для визначення вартості установки теплового насоса під ключ нам необхідно отримати від Вас деякі дані. Для цього просимо Вас зв’язатись з нами за телефоном +38 068 600 10 20.

Площа приміщення Будинок 100 м кв   Будинок 200

м кв 

Будинок 300

м кв 

Мінімальна вартість (обладнання + установка) від 80 000 грн від 120 000 грн від 170 000 грн
Витрати електроенергії  за опалення будинку за 1 міс від 540 кВт/год    

Незважаючи на наявність електрообладнання, електромонтажні роботи займають у витратах на здійснення проекту незначну роль. Іноді можуть мати місце деякі відхилення від стандартної вартості монтажу теплового насоса, кожен об’єкт розглядається індивідуально.