Монтаж систем VRV / VRF

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

Ціни на послуги

Найменування виконуваних робіт Ціна
Монтаж VRV cистем по запиту
Технічне обслуговування по запиту
Виїзд в межах міста безкоштовно
Виїзд за межі міста за 1 км в обидві сторони (понад 10 км від м. Львів) 5 грн/ км

Монтаж VRF або VRV систем

Монтаж VRV або VRF системи включає наступний порядок дій:

Монтаж об’єднує між собою зовнішній і внутрішні блоки, модулі диспетчеризації і управління, рефнети, фреоновий трубопровід ізоляція та інші елементи.

  1. Монтаж фреонових магістралей – на об’єкті прокладається трубопровід, для циркуляції холодоагенту. Діаметра труби визначається проектною документацією. Від правильного монтажу фреонових магістралей залежать експлуатаційні витрати системи. Паралельно з прокладкою фреонових магістралей здійснюється монтаж сигнальних і силових міжблочних кабелів. При монтажі трубопроводу необхідно дотримуватися техніки безпеки і пожежну безпеку, тому що використовується пайка і проводяться роботи з відкритим вогнем.
  2. Перевірка і тестування фреонових магістралей – після установки рефнетів обов’язково виконується перевірка всього фреонопровіда на герметичність. Для цього і ​​в контур закачується азот під високим тиском. Для точної діагностики необхідно, що б вся система перебувала в такому стані два тижні.
  3. Установка внутрішніх блоків – роботи по монтажу внутрішніх блоків підлогово-стельового або настінного типу закріплюються на перегородках приміщення, а пристрої касетного або канального видів розміщуються в зоні підстельового простору. Не якісний монтаж внутрішніх блоків може привести до протікання дренажу або до виходу з ладу внутрішніх пристроїв блоку.
  4. Монтаж системи керування  – монтаж пультів індивідуального керування роботою кожного внутрішнього блоку, а також установка консолі центрального керування системою.
  5. Монтаж дренажних систем-призначений для відведення від внутрішніх блоків  конденсату який утворюється під час роботи системи на охолодження. Дренажна система підключається, через сифон, до наявної побутової каналізації.
  6. Установка зовнішнього блоку – обладнання може розміщуватися у внутрішньому дворі будівлі, встановлюватися на даху або в окремому приміщенні. Зовнішній блок монтується на основу на вібро-вставках на фундаменті. Місце установки блоку визначається планом проектування, з урахуванням місця для подальшого технічного обслуговування блоку.
  7. Вальцювання фреонопровода – після того як встановлюються зовнішні і внутрішні блоки необхідно підключити фреоновий трубопровід до блоків, об’єднуючи трубопровід холодоагенту в єдину трасу.
  8. Електрична схема – монтаж установки адресації в автоматичному або в ручному режимах. Автоматичний режим, використовується при налаштуванні невеликої системи, а ручний – для VRF-систем з центральним пультом.
  9. Герметизація системи – перевірка системи на герметичність призначена для виявлення ймовірних витоків в системі фреонопровідів, а так само у вальцювальних з’єднань. Якщо монтаж мультизональних систем проходить в кілька етапів, необхідно перевірити систему під надлишковим тиском протягом двох тижнів.
  10. Вакуумування системи – після підключення всіх елементів VRF-системи видаляється незконденсовані речовини і вологість з системи на газовій і рідинної лінії одночасно. Вакуумування здійснюється через сервісні порти за допомогою вакуум-компресора.
  11. Перевірка холодоагенту, дозаправка – в разі, якщо перевірка виявила нестачу холодоагенту, проводиться дозаправка фреоном, згідно спеціальним розрахунком, який був виконаний на стадії проектування перед початком монтажу мультизональних систем VRV і VRF або за технічними параметрами системи.
  12. Диспетчеризація – здійснюється підключення пультів управління, консолей і шлюзів, а також встановлення та налаштування інтелектуальної системи керування.
  13. Пуско-налагоджувальні роботи – тестовий запуск і введення в експлуатацію системи, здійснюється остаточна перевірка працездатності системи і проводиться діагностика всіх параметрів. Після успішної перевірки системи здається Замовникові і підписується Акт пусконалагоджувальних робіт.

Важливо відзначити, що монтаж мультизональних систем не порушує принципу роботи того чи іншого підприємства і не вимагає внесення змін в робочий процес. Всі роботи в рамках етапів установки VRF систем виробляються відповідно до вимог безпеки із застосуванням професійних інструментів і техніки.

Помилки, що зустрічаються під час монтажу VRF і VRV системи

При електромонтажних роботах.

В ідеалі, всі внутрішні блоки однієї VRV системи повинні включатися з одного автомата, а при неможливості виконати це на практиці, необхідно виключити можливість подачі живлення з одного автомата на внутрішні блоки різних (сусідніх) VRV систем, це може створити проблеми в процесі наладки й експлуатації .

Помилки в роботі з прокладання трас проходження хладагента при монтажі VRV систем – ведуть великі витрати для їх усунення і нерідко призводить до фатальних наслідків для всієї VRV системи. При монтажі мідних труб і рефнетів бувають випадки використання тонкостінних мідних труб, або неякісного припою – що веде до порушення герметизації.

З найбільш поширених помилок монтажу необхідно відзначити такі, як пайка мідних труб без азоту, це призводить до утворення окалини, заломи мідних труб при їх вигині, погане розвальцьовування при виконанні робіт по з’єднанню мідних трубопроводів з внутрішніми блоками, недотримання передбачених проектом діаметрів трубопроводів і їх довжин.

В процесі пуско-налагоджувальних робіт, заправку холодоагенту необхідно виконувати після того, як на зовнішній блок VRV системи подано напругу живлення і він знаходиться під напругою не менше 6 годин, це робиться для виключення можливості скупчування холодоагенту в компресорі в рідкій фазі, і випадку недотримання даного правила можливе виникнення гідроудару в момент запуску VRV системи та як наслідок це викликає поломку компресора.

Заключним етапом налагодження є пробний запуск VRV системи. Якщо дана процедура не виконана то при включенні система VRV видасть помилку U3 і системою можна буде користуватися ….

З перерахованого вище випливає, що монтаж мультизональних систем кондиціонування можна віднести до розряду складних систем, тому установка VRF і VRV-систем вимагає високої кваліфікації монтажників. Багато в чому якість роботи системи кондиціонування залежить не тільки від самого обладнання, скільки від якісно виконаного монтажу, використовуючих комплектуючих і витратних матеріалів.

У компанії “Буд Клімат” монтаж проводиться фахівцями монтажного відділу – тільки власними монтажними бригадами, що пройшли спеціальне навчання і мають багаторічний досвід по монтажу мультизональних систем кондиціонування. Все обладнання, комплектуючі та витратні матеріали відповідають найвищим стандартам якості і надійності.

 

Наші роботи