Вентиляція для громадських будівель

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

Ціни на послуги

Найменування виконуваних робіт Ціна, грн
Монтаж обладнання для вентиляції по запиту
Монтаж повітропроводів по запиту
Виїзд в межах міста безкоштовно
Виїзд за межі міста за 1 км в обидві сторони (понад 10 км від м. Львів  ) 3 грн/ км

Вентиляція для адміністративної будівлі

Вентиляція адміністративних приміщень – це необхідність для нормальної роботи людей, які в них знаходяться. Існують встановлені норми мікроклімату, які повинні строго дотримуватися, не залежно від планування і виду спорудження будівлі. У нових спорудах вже на етапі проекту передбачена сучасна система вентиляції. У старих будинках оновлюються інженерні системи, прокладаються нові повітроводи і встановлюються відповідні агрегати. У всьому світі діють певні норми вентиляції громадських та адміністративних будівель. Це обумовлено тим, що стан повітря в приміщенні безпосередньо впливає на здоров’я людей, що знаходяться в ньому.   Основні вимоги до якості повітря і системі вентиляції прописані в ДБН-ах. Ними керуються всі проектувальники при розрахунку і підборі обладнання. Для різних типів будівель передбачені певні вимоги до повітря в приміщенні.

Які будівлі вважати адміністративними

У всій технічної документації адміністративно-побутові будівлі коротко позначають абревіатурою АБК. До них відносяться:

 • Офіси;
 • Університети, школи, дитячі садки;
 • Медичні установи, лабораторії;
 • Готелі;
 • Торгово-розважальні центри.

Кожен тип АБК має свої особливості експлуатації та вимоги до мікроклімату. Так, наприклад, в медичних установах необхідно передбачити ефективну систему знезараження витяжного повітря і більш продуктивну систему повітрообміну. У деяких лабораторіях також потрібна підтримка щодо низької температури в приміщенні.

Основні параметри для підбору системи вентиляції адміністративних приміщень:

 1. Кількість осіб і характер їх роботи. Це впливає на кількість витрати припливного повітря, тепло- і вологообмін. Чим більше людей в приміщенні, тим швидше нагрівається повітря і більше виділяється вологи. Система кондиціювання навіть при максимальному навантаженні повинна підтримувати необхідні параметри повітря. Адміністративно-побутові будівлі припускають певний вид діяльності людей. Як правило, це низька активність, малорухливість, якщо порівнювати з тренажерним залом або виробничим цехом на заводі. Однак при цьому використовується досить багато офісної і побутової техніки. Вона дає істотний теплоприток в приміщення, який також враховують при розрахунках.
 2. Кліматичні умови і конструкція будівлі. У багатьох регіонах України в холодний період тримається досить низька температура навколишнього середовища, і при вентиляції приміщень потрібно передбачити можливість підігріву зовнішнього повітря перед подачею його в приміщення, а також його зволоження. Має значення розташування по сторонах світу. Південна сторона будівлі, як правило, прогрівається сильніше і, відповідно, навантаження на систему кондиціонування буде трохи вище. Сьогодні все частіше будуються будівлі з панорамними вікнами. І хоча скло не так сильно нагрівається, як бетонна або цегляна стіна, але сонячне світло, який через нього проходить, дає великий теплоприток, особливо в літній період. У таких випадках потрібно досить потужна вентиляційна система кондиціонування. У цьому випадку питання підтримки оптимального мікроклімату вирішується за рахунок установки центральної вентиляційної системи чиллер-фанкойл.
 3. План будівлі і призначення приміщень. Вентиляційні системи проектуються з урахуванням швидкості руху повітря і особливостей приміщень. Так, в будівлі може розташовуватися кімната для куріння, а це значить, що там необхідно передбачити більш потужну витяжку з очищенням і видаленням внутрішнього повітря. Якщо в будинку передбачений буфет і своя кухня, потрібно додати додаткові фільтри, які нейтралізують запахи, і додатковий повітровідвід на кухні. Актові зали, приймальні  кабінети – великі приміщення з високими стелями, де одночасно може перебувати велика кількість людей. Система вентиляції таких приміщень має свої особливості проектування, які відрізняються від звичайних кабінетів.

Існує ще безліч інших параметрів і коефіцієнтів, які інженери-проектувальники використовують для розрахунку системи вентиляції та підбору максимально підходящого обладнання з метою забезпечення оптимального мікроклімату при будь-яких умовах.

Норми вентиляції

Вимоги до вентилювання громадських місць, в тому числі і офісу, визначаються Санітарними нормами і правилами.

Оптимальна температура Потік повітря в приміщенні визначається в 22-24⁰ С (рівень вологості 40-60%). У місцевостях з зовнішньою температурою в теплий період року більш 30⁰ С на кожен градус підвищення температури вище 30⁰ швидкість руху повітря повинна збільшуватися на 0,1 м / с. При цьому максимально допустима швидкість Потік повітря в закритому просторі при цих умовах не повинна перевищувати 0,5 м / с.

Норми притоку кисню в офіс, згідно з його призначенням:

 • кабінет керівника – від 50 м³ / год людина;
 • зал для переговорів – 40 м³ / год людина;
 • конференц зал – від 30 40 м³ / год людина;
 • приймальня – від 30  м³ / год людина;
 • коридори та вестибюлі – від 11м³ / год людина;
 • кабінети співробітників – 60  м³ / год людина;
 • туалети – від 75  м³ / год людина;
 • приміщення для куріння – від 100  м³ / год людина.

Рекомендований рівень вологості просторового середовища офісу:

 • 60% – температура 27⁰ С;
 • 65% – температура 26⁰ С;
 • 70% – температура 25⁰ С.

Компоненти вентиляційних систем для адміністративних будівель

Провідники повітря

Доставка повітря в приміщення і відведення його здійснюється за системою повітропроводів. Мережа повітроводів містить безпосередньо труби, адаптери, розгалужувачі, повороти і перехідники, а також дифузори і розподільні решітки. Діаметр повітропроводів, опір всієї мережі, шум від роботи вентиляції і потужність установки тісно взаємопов’язані. Тому для оптимальної роботи вентиляції в процесі проектування необхідно збалансувати всі показники. Це складна робота, правильно виконати яку можуть тільки професіонали.

Тиск повітря розраховується з врахуванням загальної довжини повітряних каналів, розгалуженості мережі та площі перетину труби. Потужність вентилятора збільшується при великій кількості переходів і відгалужень. Швидкість руху повітря в офісних вентиляційних системах повинна бути близько 4 м/с.

Решітка для забору повітря

Встановлюються в місці надходження повітря з вулиці в вентканал. Решітка захищає від проникнення в трубу комах, гризунів, атмосферних опадів. Виробляються з пластика або металу.

Клапана повітряні

Запобігають задування вітру при вимкненому системі вентиляції. Нерідко до клапану підводиться електропривід, керований автоматикою. З метою економії використовуються ручні приводи. Тоді до клапану примикає зворотний пружинний клапан або «метелик», щоб на всю зиму перекрити виходи вентиляційних каналів.

Повітряний фільтр

Очищає припливне повітря від пилу. Як правило, застосовуються фільтри грубої очистки, що затримують до 90% частинок розміром від 10 мікрон. У деяких випадках доповнюється фільтром тонкого або особливо тонкого очищення.

Калорифер

Використовується для підігріву вуличного повітря взимку, бувають електричними або водяними.

Електричні нагрівачі мають деякі плюсами в порівнянні з водяними:

 • просте автоматичне керування;
 • легше монтується;
 • не замерзає;
 • легко обслуговується.

Головний мінус – висока ціна електроенергії.

Водяні калорифери працюють на воді температурою 70 – 95 градусів С недоліки:

 • складна автоматична система управління;
 • громіздкий і складний змішувальний контур;
 • за змішувальним контуром потрібен особливий догляд і нагляд;
 • може замерзнути.

Але при грамотній експлуатації забезпечує значну економію коштів порівняно з електричним нагрівачем.

Вентилятори

Один з найважливіших вузлів всієї вентиляційної системи. Основні параметри при виборі: продуктивність, тиск, рівень шуму. Існують радіальні і осьові типи вентиляторів. Для потужних і розгалужених мереж краще радіальні вентилятори. Осьові більш продуктивні, але видають слабкий тиск.

Шумопоглинач

Встановлюється після вентилятора для придушення шуму. Основне джерело шуму в системі вентиляції для офісу – це лопаті вентилятора. Наповнювач шумоглушника зазвичай мінвата або скловолокно.

Розподільні решітки або дифузори

Встановлюються на виходах повітропроводів в приміщення. Знаходяться на видних місцях, тому повинні вписуватися в інтер’єр і забезпечити поширення повітряних потоків на всі боки.

Автоматична система керування

Здійснює контроль над роботою вентиляційного устаткування. Зазвичай встановлюється в електрощитовій. Запускає вентилятори, оберігає від замерзання, оповіщає про необхідність прочищення фільтрів, вмикає і вимикає вентилятори і калорифери.

Витяжна вентиляція

 Витяжний вентиляційне обладнання в залежності від свого місця установки може бути:

 • місцева – видалення відпрацьованого Потік повітря з одного окремого місця (офісна кухня, санвузол, кімната для куріння і т.д.);
 • загально-обмінна – відводить забруднене повітря з усіх кабінетів, будівлі.

При цьому повинно забезпечуватися свіжий вприток повітря в такій самій кількості.

Припливна система вентиляції в офісі

Устаткування припливного вентилювання створює нагнітання свіжого потік повітря всередину офісів. Відпрацьоване повітря  під тиском виводиться через отвори вентиляційної шахти. Припливна вентиляція в офісі:

 • створює хороший повітрообмін ;
 • забезпечує постійну подачу свіжого повітря до всіх кабінетів будівлі;
 • якісне очищення припливногоповітря;
 • нагрівання припливного повітря до потрібної температури, забезпечуючи комфортний для співробітників офісу температурний баланс.

Припливно витяжна вентиляція в офісі

Пристрої припливно-витяжної вентилювання одночасно відводять відпрацьоване повітря з приміщень і забезпечуює подачу свіжого з вулиці.

Плюси припливно-витяжної обладнання:

 • безперервна заміна в приміщенні відпрацьованого повітря свіжим;
 • подається всередину офісів повітря очищається при потребі підігрівається;
 • зволоження припливного повітря (деякі вентиляційні пристрої використовують інформацію, що надходить в припливні повітряні маси і виділяється в каналі вологу для зволоження повітря, вирішуючи при цьому проблему скупчування конденсату);
 • економія енергоспоживання (припливно-витяжні пристрої часто комплектуються рекуператором тепла, який дозволяє нагрівати входить повітряний потік теплом відведеного з офісів. Потоки при цьому не змішуються, чистота припливного зберігається, вдається повернути до 80% відведеного тепла).
Мінуси використання припливно-витяжної вентилювання:
 • лопаті вентиляторів створюють шум;
 • при роботі постійно накопичується конденсат, який потрібно відводити;
 • в теплу пору року надходить повітряний потік не охолоджується, що змушує встановлювати додаткове кліматичне обладнання всередині офісів, будови.

Порядок дій при установці вентиляції

Щоб встановити вентиляцію в офісному або будь-якому іншому приміщенні, потрібно дотримуватися складеного порядку дій.

На початковому етапі, слід уважно вивчити приміщення, зробити його виміри, дізнатися характер і призначення його. Слідом, шляхом вирішення нескладних математичних формул, потрібно обчислити кількість очищеного повітря, необхідне для даного приміщення. Після того, як концепція майбутньої роботи визначена, потрібно розрахувати всю систему, дотримуючись усіх вимог приміщення, його габарити і вибір устаткування.

Після обчислення ефективності роботи по проекту майбутньої системи, потрібно приступати до вибору матеріалів і встановлення обладнання.

 

Наші роботи