Монтаж рекуператорів повітря

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

Ціни на послуги

Найменування виконуваних робіт Ціна, грн
Буріння отвору для рекуператора від 1 300 
Монтаж, підключення рекуператора від 800 
Виїзд в межах міста безкоштовно
Виїзд за межі міста за 1 км в обидві сторони (понад 10 км від м. Львів) 3 грн/ км

Монтаж рекуператора

Установка побутової припливно-витяжної вентиляції – це комплекс інженерно-технічних робіт, що виконуються спеціально навченими фахівцями з використанням професійного устаткування.

1. Функціональні особливості роботи рекуператорів і особливості монтажу

Рекуператори – це енергоефективні компактні припливно-витяжні пристрої, які здійснюють подачу свіжого повітря і одночасно видалення відпрацьованого.

За типом пристрою теплообміну рекуператори у побутовій вентиляції бувають реверсивні і перехресні.

 • Реверсивний рекуператор поперемінно втягує повітря з вулиці і викидає повітря з приміщення, створюючи різноспрямовані потоки в одному вентиляційному каналі.
 • У рекуператорах перехресного типу ці потоки розділені і завжди спрямовані в різні сторони. У приладі є два вентканала, в один з яких надходить повітря з вулиці, а по іншому виходить з приміщення.

Ці відмінності в конструкції виражаються не тільки у впливі на продуктивність, функціонал і ефективність рекуперації приладів, але і на технологію їх монтажу в приміщенні: щоб встановити рекуператор перехресного типу, в стіні необхідно пробурити два наскрізних отвори, для реверсивного рекуператора достатньо одного.

Використовувані нами при монтажі технології буріння дозволяють не псувати обробку і встановлювати будь-які вентиляційні пристрої після чистового ремонту.

Якщо в приміщенні немає загальнобмінної витяжки, а природне провітрювання для подачі свіжого повітря і видалення забрудненого неефективно, то рекомендується установка припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією тепла, яка забезпечить комфортний мікроклімат і якісний повітрообмін з мінімальними витратами на охолодження або підігрів повітря.

Різні функціональні режими роботи дозволяють гнучко використовувати такий прилад, наприклад, в реверсивних рекуператорах є режим “тільки витяжка”, який зручно використовувати, щоб швидко видалити запахи з приміщення або режим “тільки приплив”, який може використовуватися в теплий сезон. І в кожному рекуператорі є режим “рекуперація” призначений для повітрообміну і  підігріву повітря, що подається взимку або охолодження влітку.

Важливо!

Передача тепла або прохолоди відбувається тільки за умови, що температура в приміщенні і на вулиці не одинакова!.

2. Види рекуператорів за місцем установки, особливості монтажу

За місцем установки існують настінні, стельові і підлогові рекуператори такі моделі обслуговують тільки кімнату, в якій встановлені. Централізовані системи вентиляції з рекуперацією, дозволяють обслуговувати всю будівлю.

Монтаж настінних, стельових і підлогових рекуператорів не вимагає прокладки повітропроводів, які необхідні при створенні централізованих систем.

Настінні рекуператори – найпопулярніший вид децентралізованих вентиляційних приладів.

Монтаж рекуператора рекомендується проводити у верхній зоні кімнати, де знаходиться більше тепле повітря – на відстані мінімум 30 см. від стелі. Це необхідно для того, щоб повітря, що надходить взимку з вулиці, при змішуванні з внутрішнім повітрям нагрілося до кімнатної температури, перш ніж потрапить в зону, де перебувають люди.

Підлогові рекуператори більш потужні і дозволяють організувати вентиляцію у великому приміщенні, наприклад, в офісних, в конференц залах чи переговорних кімнатах. Вони монтуються на звичайні або гнучкі повітроводи – в стіну або у вікно. Великою перевагою таких систем є мобільність, наприклад, при переїзді такий прилад можна забрати з собою.

Стельові рекуператори встановлюються під стелею, економлячи корисне місце на підлозі та стінах.

Центральні рекуператори розраховані на забезпечення подачі і відтоку повітря відразу в декількох кімнатах і вимагають прокладання повітропроводів. Як правило, монтуються під підвісною стелею або на стіні всередині приміщення. При установці необхідно передбачити простір, що забезпечує доступ для сервісного обслуговування системи.

3. Етапи монтажу рекуператора

Монтаж припливно-витяжної установки проводять спеціалісти, які займаються алмазним бурінням і мають необхідне обладнання.
Виконувати монтаж рекуператора можна в будь-яку пору року. Реверсивний прилад встановлюється на стіни товщиною від 24 см. Більшість перехресних рекуператорів не вимогливі до товщини стіни, а для підлогових і стельових систем товщина стін не має значення. Матеріал стін також не має значення.

Попри всю різноманітність рекуператорів, монтаж припливно-витяжної вентиляції включає стандартні етапи:

 • Виїзд на об”єкт, огляд об”єкту
 • Підписання договору на монтаж і згоду на буріння отвору
 • Доставка обладнання в приміщення
 • Підготовка місця, обраного під монтаж
 • Установка устаткування алмазного буріння
 • Буріння отвору
 • Установка повітропроводів
 • Навішування і підключення приладу
 • Випробування працездатності системи
 • Установка рекуператора в квартирі, будинку або офісі не потребує багато часу. Стандартний монтаж настінного, стельового і підлогового рекуператора займає 2-3 години.
 • Вартість монтажу рекуператора залежить від складності виконання робіт.

Час виконання робіт і вартість установки централізованої припливно-витяжної системи розраховується інженером відповідно до проекту.

4. Нестандартні рішення

Компанія “Буд Клімат” здійснює монтаж будь-якого рівня складності.
Висококваліфіковані майстри змонтують рекуператор:

 • з заміною скла і вставкою сендвіч-панелі
 • через балкон або лоджію, якщо вони займають всю зовнішню стіну кімнати
 • в різних стінових матеріалах (цегла, бетон, газоблок і тд )

справлять нестандартне буріння:

 • при наявності внутрішньої обробки в вигляді гіпсокартону
 • на висоті більше 2-х метрів
 • буріння з рук без використання станини
 • свердління облицювання вентильованого фасаду, при необхідності прокладуть додаткові повітроводи, підведуть електрику до приладу.

Нестандартний монтаж і додаткові роботи заздалегідь узгоджуються з менеджером і оплачуються окремо.

5. Можливості компанії “Буд Клімат”

Ми пропонуємо нашим клієнтам комплексні рішення по організації систем вентиляції та кондиціонування.
Професійні консультанти з інженерною освітою допоможуть скласти проект децентралізованої припливно-витяжної вентиляції для вашого приватного будинку, квартири або офісу, підберуть оптимальне місце розміщення та модель приладу в співвідношенні ціна-якість-функціональність.

Перед замовленням обладнання та монтажу Ви можете отримати вичерпну консультацію фахівця по телефону, а також замовити виїзд на об’єкт.

Ми зробимо схему розміщення приладів. При необхідності буде надана кошторис на припливно-витяжну вентиляцію, комерційну пропозицію.

Завдяки професійним технологій та досвіду наших майстрів установка рекуператора в будинку не залишить сміття, пилу і бруду.
Наявність нестандартної ситуації в більшості випадків також не є перешкодою для чистого і акуратного виконання робіт.

Наші майстри використовують професійне обладнання алмазного буріння, при собі мають все, щоб на місці вирішити практично будь-яку непередбачену задачу.

Всі наші монтажники проходять сертифікацію заводів-виробників, а також внутрішню сертифікацію по монтажу кожного приладу.
Завдяки високому професіоналізму ми є офіційною монтажною організацією Львова.

Ми виробляємо сертифікований монтаж, що стосуються систем вентиляції та кондиціонування. На монтаж всього змонтованого нами обладнання поширюється 5-річна гарантія. Ми також можемо здійснювати подальше сервісне обслуговування.

Тільки в компанії “Буд Клімат” можна замовити Смарт-монтаж, після якого пробурений в стіні отвір буде служити весь термін життя будинку, в незалежності від встановленого приладу.

 

Наші роботи